Hoppa till sidans innehåll

Startlista med efteranmälda


DM Lång Värmland 2009

 

H21    11200 meter    16 anmälda
Nr-lapp  Bricka  Namn  Förening  St tid
1 770807 Lars-Olof Gävert  Västvärmlands OK  11:22
2 830817 Anders Lindberg  OK Tyr  11:25
3 860317 Tobias Öström  OK Tyr  11:28
4 790314 Erik Råberg  OK Tyr  11:31
5 29184 Oskar Sibeck  OK Tyr  11:34
6 512547 Fredrik Nordström  OK Älgen  11:37
7 900122 Jonas Leandersson  OK Tyr  11:40
8 870620 Karl Levin  OK Tyr  11:43
9 407211 Henric Brohede  OK Tyr  11:46
10 721105 Johan Nordström  OK Älgen  11:49
11 260691 Johannes Svensson  OK Tyr  11:52
12 302241 Björn Beckius  OK Tyr  11:55
13 880917 Johan Wikström  OK Tyr  11:58
14 881110 Rickard Ericsson  OK Tyr  12:01
15 681019 Jan Olm  Kils OK  12:04
16 343811 Per-Anders Bergman  OK Tyr  12:07
H20    8800 meter    4 anmälda
Nr-lapp  Bricka  Namn  Förening  St tid
31 263949 Johannes Norqvist  Västvärmlands OK  11:14
32 260623 William Hollowell  OK Tyr  11:17
33 408191 Adam Nyman  Kristinehamns OK  11:20
34 890124 Patrik Norlin  OK Tyr  11:23
H18    7000 meter    5 anmälda
Nr-lapp  Bricka  Namn  Förening  St tid
51 910608 Andreas Leandersson  OK Tyr  11:25
52 227122 Tobias Beckius  OK Tyr  11:28
53 920327 Jesper Öström  OK Tyr  11:31
54 910404 Daniel Wikström  OK Tyr  11:34
55 910328 Alexander Moberg  OK Tyr  11:37
D21    7000 meter    10 anmälda
Nr-lapp  Bricka  Namn  Förening  St tid
101 407201 Linnea Börjars  Kils OK  11:38
102 887766 Åsa Zetterberg-Eriksson  OK Djerf  11:41
103 801019 Lisa Johansson  OK Tyr  11:44
104 701212 Sofia Holmgård  Kils OK  11:47
105 260638 Malin Jonsson  OK Tyr  11:50
106 402848 Eva Albinsson  OK Tyr  11:53
107 821110 Forrest Jane  OK Tyr  11:56
108 36107 Linn Nilsson  OK Tyr  11:59
109 730914 Linda Take  OK Djerf  12:02
110 870906 Maria Brodin  OK Tyr  12:05
D20    5500 meter    2 anmälda
Nr-lapp  Bricka  Namn  Förening  St tid
131 901130 Maria Westher  OK Djerf  11:00
132 901146 Hanna Johansson  Skattkärrs IF  11:03
D18    5000 meter    9 anmälda
Nr-lapp  Bricka  Namn  Förening  St tid
151 910622 My Westlund  OK Tyr  11:32
152 920621 Therese Westher  OK Djerf  11:35
153 905000 Meret Gürtler  OK Tyr  11:38
154 910319 Josefin Bengtsson  OK Tyr  11:41
155 352766 Maria Haglund  OK Djerf  11:44
156 241288 Elin Sandahl  OK Tyr  11:47
157 831998 Sofia Levin  OK Tyr  11:50
158 340697 Anna Brodin  OK Djerf  11:53
159 910304 Linnea Martinsson  OK Tyr  11:56
H80    2200 meter    6 anmälda
Nr-lapp  Bricka  Namn  Förening  St tid
   17030 Gunnar Gustafsson  OK Grane  10:59
   262297 Berner Ivarsson  Filipstadsbygdens OK  11:01
   261436 Gunnar Andersson  Västvärmlands OK  11:03
   417681 Roland Lundqvist  Kils OK  11:05
   302233 Åke Holin  Västvärmlands OK  11:07
   262530 Sven-Erik Gustafsson  Säffle OK  11:09
H75    2700 meter    7 anmälda
Nr-lapp  Bricka  Namn  Förening  St tid
   36651 Bertil Lundberg  Lustens OK  11:00
   36178 Nils Jansson  Skattkärrs IF  11:02
   17019 Valter Alamaa  OK Grane  11:04
   28027 Gunnar Nyman  OK Djerf  11:06
   860636 Arvo Hyvönen  Skattkärrs IF  11:08
   408192 Lars Magnusson  Kristinehamns OK  11:10
   44426 Mellvin Nilsson  Lustens OK  11:12
H70    3800 meter    9 anmälda
Nr-lapp  Bricka  Namn  Förening  St tid
   261420 Roger Larsson  Västvärmlands OK  12:02
   407219 Kjell Green  Kils OK  12:04
   262632 Nils Grann  Kristinehamns OK  12:06
   302234 Rune Olsson  Åmotfors OK  12:08
   261418 Lennart Nordström  Västvärmlands OK  12:10
   407222 Villy Magnusson  Kils OK  12:12
   438360 Rune Gårdh  OK Älgen  12:14
   408917 Rolf Larsson  Degerfors OK  12:16
   556100 Rolf Gävert  Västvärmlands OK  12:18
H65    3800 meter    11 anmälda
Nr-lapp  Bricka  Namn  Förening  St tid
   15015 Lennart Höije  OK Ravinen (Ej DM)  11:19
   714643 Lennart Mattsson  Lustens OK  11:21
   260756 Bertil Eriksson  OK Tyr  11:23
   28941 Lennart Lindberg  Kristinehamns OK  11:25
   260700 Gunnar Settergren  OK Tyr  11:27
   28945 Yngve Johansson  Kristinehamns OK  11:29
   540323 Hans Persson  OK Älgen  11:31
   28287 Per Ljungström  OK Djerf  11:33
   260647 Lars-B Larsson  OK Tyr  11:35
   262859 Kjell Andersson  Skattkärrs IF  11:37
   47293 Kjell Brinkman  OK Älgen  11:39
H60    4400 meter    16 anmälda
Nr-lapp  Bricka  Namn  Förening  St tid
   43717 Lars Christensen  OK Djerf  11:47
   36026 Lars Granefelt  OK Tyr  11:49
   259216 Curt Pehrson  Västvärmlands OK  11:51
   407204 Alf Börjars  Kils OK  11:53
   36530 Christer Elfsberg  Kristinehamns OK  11:55
   43728 Ingemar Ziljat  OK Djerf  11:57
   260667 Börje Råberg  OK Tyr  11:59
   261427 Olle Borg  Västvärmlands OK  12:01
   36163 Rune Klockare  OK Tyr  12:03
   43996 Jan Fogelberg  Västvärmlands OK  12:05
   42371 Jan Hylland  OK Grane  12:07
   36308 Kjell Eriksson  OK Djerf  12:09
   36445 Per Ivermark  Säffle OK  12:11
   16875 Rudi Olvenmyr  OK Tyr  12:13
   42766 Kjell-åke Ryen  Filipstadsbygdens OK  12:15
   261443 Thorbjörn Nilsson  Västvärmlands OK  12:17
H55    5000 meter    7 anmälda
Nr-lapp  Bricka  Namn  Förening  St tid
   36129 Mats Haglund  OK Djerf  12:01
   262840 Bengt Svedjeby  Skattkärrs IF  12:03
   260653 Per-Olof Linder  OK Tyr  12:05
   46901 Paavo Ylikiiskilä  OK Fryksdalen  12:07
   260763 Lars-Erik Olsson  OK Tyr  12:09
   37642 Bengt Gruvberger  OK Djerf  12:11
   262868 Bengt Carlsson  Skattkärrs IF  12:13
H50    5500 meter    11 anmälda
Nr-lapp  Bricka  Namn  Förening  St tid
   580628 Jan Gustafsson  OK Tyr  11:02
   261439 Thord Jansson  Västvärmlands OK  11:04
   42790 Anders Alamaa  IK Vikings OK  11:06
   216439 Lars-Olov Ericson  OK Djerf  11:08
   245829 Håkan Ericson  Västvärmlands OK  11:10
   511800 Lars P. Nordström  Kils OK  11:12
   226431 Rolf Wikström  OK Tyr  11:14
   37386 Christer Skoog  Kils OK  11:16
   261430 Mats Lindahl  Västvärmlands OK  11:16
   405453 Jens Beiron  Skattkärrs IF  11:18
   263940 Thomas Gabrielsson  Västvärmlands OK  11:20
H45    5700 meter    14 anmälda
Nr-lapp  Bricka  Namn  Förening  St tid
   207513 Mikael Kullin  OK Tyr  11:18
   402647 Bertil Johansson  Kristinehamns OK  11:20
   38085 Magnus Kjellman  Kils OK  11:22
   12193 Leif Skymberg  IK Vikings OK  11:24
   610508 Leif Helgman  OK Tyr  11:26
   610407 Björn Engström  Lustens OK  11:28
   611121 Tom Hollowell  OK Tyr  11:30
   262885 Lars Nyman  Kristinehamns OK  11:32
   260645 Mats Kensby  OK Tyr  11:34
   260632 Per Högkvist  OK Tyr  11:36
   245177 Leif Celander  Kristinehamns OK  11:38
   260681 Fredrik Barrulf  OK Tyr  11:40
   227154 Jan Brander  Västvärmlands OK  11:42
   260628 Lars Andersson  OK Tyr  11:44
H40    6400 meter    12 anmälda
Nr-lapp  Bricka  Namn  Förening  St tid
   230571 Mats Larsson  OK Älgen  11:48
   690321 Magnus Nordström  Kils OK  11:50
   429787 Johan Örtqvist  OK Tyr  11:52
   681206 Anders Johansson  Västvärmlands OK  11:54
   970088 Stefan Eriksson  OK Älgen  11:56
   260697 Pär Nyman  OK Tyr  11:58
   231356 Lars Jacobsson  Degerfors OK  12:00
   37564 Örjan Beckius  OK Tyr  12:02
   25226 Niklas Engvall  Västvärmlands OK  12:04
   36997 Mikael Eriksson  OK Tyr  12:06
   261416 Joakim Mellqvist  Västvärmlands OK  12:08
   345227 Pelle Landfors  Lustens OK  12:10
H35    7000 meter    11 anmälda
Nr-lapp  Bricka  Namn  Förening  St tid
   46703 Martin Fogelberg  Västvärmlands OK  10:59
   30208 Tommy Johansson  Västvärmlands OK  11:01
   260662 Patrik Nilsson  OK Tyr  11:03
   720106 Matias Jonsson  Skattkärrs IF  11:05
   262844 Mats Westerberg  OK Tyr  11:07
   710209 Jonas Bergenfur  OK Älgen  11:09
   343886 Henrik Gustavsson  OK Tyr  11:11
   741204 Daniel Brohede  OK Älgen  11:13
   209959 Mattias Karlsson  OK Tyr  11:15
   405457 Peter Risberg  Skattkärrs IF  11:17
   343872 Magnus Källming  OK Tyr  11:19
H16    5000 meter    11 anmälda
Nr-lapp  Bricka  Namn  Förening  St tid
71 429883 Erik Danielsson  Västvärmlands OK  11:41
72 263943 Jesper Norqvist  Västvärmlands OK  11:43
73 930810 Sebastian Ekman  Västvärmlands OK  11:45
74 930530 Thomas Björkroth  OK Djerf  11:47
75 402860 Oskar Svensson  OK Tyr  11:49
76 940709 Måns Karlsson  Filipstadsbygdens OK  11:51
77 261423 Fredrik Jansson  Västvärmlands OK  11:53
78 930922 Anton Helgman  OK Tyr  11:55
79 227813 Tobias Katvala  OK Älgen  11:57
80 245804 Rasmus Mellqvist  Västvärmlands OK  11:59
81 931101 Pontus Öström  OK Tyr  12:01
H14    3700 meter    6 anmälda
Nr-lapp  Bricka  Namn  Förening  St tid
   341996 Daniel Forslund  Säffle OK  10:59
   245892 Oskar Johansson  Västvärmlands OK  11:01
   836678 Emil Wikström  OK Tyr  11:03
   216435 Martin Ericson  OK Djerf  11:05
   431041 Magnus Brander  Västvärmlands OK  11:07
   951012 Jesper Kullin  OK Tyr  11:09
H12    2700 meter    14 anmälda
Nr-lapp  Bricka  Namn  Förening  St tid
263947 Erik Gillberg Västvärmlands OK  11:07
   228785 Tom Campbell  Lustens OK  11:09
   980227 Andreas Uller  Kils OK  11:11
   970817 Johan Gustafsson  OK Tyr  11:13
   979706 Filip Jacobsson  Degerfors OK  11:15
   970612 Pontus Kullin  OK Tyr  11:17
   970423 Elis Nordström  Kils OK  11:19
   980419 Elias Landfors  Lustens OK  11:21
   747271 Oskar Eriksson  OK Älgen  11:23
   981210 Viktor Skoog  Kils OK  11:25
   431042 Lars Brander  Västvärmlands OK  11:27
   970209 Jesper Lindh  OK Älgen  11:29
   980903 Måns Olm  Kils OK  11:31
   244887 David Risberg  Skattkärrs IF  11:33
H10    2400 meter    7 anmälda 
Nr-lapp  Bricka  Namn  Förening  St tid
   227885 Petter Gunnarsson  OK Älgen  11:34
   228775 Eric Campbell  Lustens OK  11:36
   417538 Jonathan Uller  Kils OK  11:38
   227835 Lukas Katvala  OK Älgen  11:40
   258542 Olof Skoglund  Kils OK  11:42
   747272 Erik Eriksson  OK Älgen  11:44
   874122 Lukas Olm  Kils OK  11:46
D65    2200 meter    3 anmälda
Nr-lapp  Bricka  Namn  Förening  St tid
   44433 Marianne Nilsson  Lustens OK  11:22
   431237 Laila Olsson  Åmotfors OK  11:24
   37261 Ulla-Britt Lundberg  Lustens OK  11:26
D60    3400 meter    6 anmälda
Nr-lapp  Bricka  Namn  Förening  St tid
   15039 Eva Höije  OK Ravinen (Ej DM)  11:46
   242492 Lotta Råberg  OK Tyr  11:48
   28294 Inger Ljungström  OK Djerf  11:50
   213873 Eva Björkman  OK Tyr  11:52
   47294 Gunilla Olausson  OK Älgen  11:54
   260611 Karin Creutzer  OK Tyr  11:56
D55    3400 meter    3 anmälda
Nr-lapp  Bricka  Namn  Förening  St tid
   208897 Eva Trangius  OK Tyr  11:15
   46903 Karin Jansson  OK Fryksdalen  11:17
   260606 Monika Djurberg  OK Tyr  11:19
D50    3400 meter    6 anmälda
Nr-lapp  Bricka  Namn  Förening  St tid
263948 Marit Axelsson Västvärmlands OK  10:58
   260660 Karin Mood  OK Tyr  11:00
   259157 Mona Ordqvist  Kils OK  11:02
   402858 Elisabeth Annersand  OK Tyr  11:04
   245182 Lisbeth Celander  Kristinehamns OK  11:06
   36471 Elisabeth Öström  OK Tyr  11:08
D45    3800 meter    7 anmälda
Nr-lapp  Bricka  Namn  Förening  St tid
   260626 Ann-Sofie Hultsved  OK Tyr  11:46
   402849 Monika Wikström  OK Tyr  11:48
   260629 Catarina Högkvist  OK Tyr  11:50
   260622 Tone Hollowell  OK Tyr  11:52
   260642 Ingrid Kensby  OK Tyr  11:54
   640625 Lottie Lindh  OK Älgen  11:56
   260678 Anna Weckner Westlund  OK Tyr  11:58
D40    3800 meter    9 anmälda
Nr-lapp  Bricka  Namn  Förening  St tid
   262855 Eva Martinsson  OK Tyr  11:00
   207517 Marie Alfredsson  OK Tyr  11:02
   302762 Helen Skoog  Kils OK  11:04
   260670 Helena Svensson  OK Tyr  11:06
   407205 Ylva Olm  Kils OK  11:08
   405502 Tina Helgman  OK Tyr  11:10
   41713 Anette Bergman  OK Tyr  11:12
   47285 Anna Eriksson  OK Älgen  11:14
   429790 Karin Nyman  OK Tyr  11:16
D35    4400 meter    7 anmälda
Nr-lapp  Bricka  Namn  Förening  St tid
   711022 Anna Nordström  OK Tyr  11:23
   37839 Kristin Johansson  Västvärmlands OK  11:25
   260635 Anna Isaksson Forsgren  OK Tyr  11:27
   42641 Erika Eriksson  Skattkärrs IF  11:29
   343852 Agneta Gustavsson  OK Tyr  11:31
   19459 Anna-Märta Johansson  Västvärmlands OK  11:33
   17440 Charlotte Holm  OK Djerf  11:35
D16    4000 meter    8 anmälda
Nr-lapp  Bricka  Namn  Förening  St tid
171 940810 Malin Leandersson  OK Tyr  11:26
172 930918 Sandra Boman  Lustens OK  11:28
173 940121 Lydia Martinsson  OK Tyr  11:30
174 207581 Sofie Gustavsson  OK Tyr  11:32
175 930393 Anna Lundqvist  Kils OK  11:34
176 930426 Jessica Levin  OK Tyr  11:36
177 940430 Amanda Jacobsson  Degerfors OK  11:38
178 343877 Sara Bergman  OK Tyr  11:40
D14    3200 meter    9 anmälda
Nr-lapp  Bricka  Namn  Förening  St tid
   951015 Linnea Landfors  Lustens OK  11:18
   951919 Sanna Skoog  Kils OK  11:20
   961013 Cecilia Boman  Lustens OK  11:22
   960720 Klara Holmgård  Kils OK  11:24
   343825 Hanna Gustavsson  OK Tyr  11:26
   355881 Elin Lindberg  OK Djerf  11:28
   258545 Anna Skoglund  Kils OK  11:30
   960325 Malin Helgman  OK Tyr  11:32
   960000 Sanna Stenholm  Kils OK  11:34
D12    2700 meter    6 anmälda
Nr-lapp  Bricka  Namn  Förening  St tid
   342470 Kajsa Schöien-Fritiofsson  OK Tyr  11:37
   207586 Malin Nyman  OK Tyr  11:39
   343871 Emma Bergman  OK Tyr  11:41
   405460 Lovisa Martinsson  OK Tyr  11:43
   253892 Sara Gunnarsson  OK Älgen  11:45
   260605 Tilda Andersson  OK Tyr  11:47
D10    2400 meter    3 anmälda
Nr-lapp  Bricka  Namn  Förening  St tid
   990504 Elsa Holmgård  Kils OK  11:23
   28924 Stina Lindberg  OK Djerf  11:25
   866399 Ella Nordström  Kils OK  11:27
U1    2000 meter    1 anmäld
Nr-lapp  Bricka  Namn  Förening  St tid
   253821 Johanna Katvala  OK Älgen   
Ö2    2700 meter    1 anmäld
Nr-lapp  Bricka  Namn  Förening  St tid
   229229 Björn Björkroth  OK Djerf   
Ö7    2700 meter    1 anmäld
Nr-lapp  Bricka  Namn  Förening  St tid
   228779 Greg Campbell  Lustens OK   
Uppdaterad: 29 AUG 2009 20:53 Skribent: Andreas Blomgren

Om OK Hierne

Vi är klubben som ingen vet varifrån vi kommer och med namnet som ingen kan uttala? Inte alls. Vi kommer från Koppom i västra Värmland, och Hierne uttalas "Järne". Vi har funnits sedan 1948.

 

Postadress:
OK Hierne - Orientering
Andreas Blomgren, Solberga Nolarstuga 1
67398 Koppom

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info